Petak, 19. Aprila 2024.

Fantastična utakmica: Velika pobjeda Real Madrida u El Clasicu

Real je konačno slavio protiv Barce. Čekali su na pobjedu od odlaska Cristiana Ronalda 2017. Zadnji put su slavili 16. avgusta 2017., baš kao i večeras s 2:0.

U prvom poluvremenu konkretniji su bili gosti. Nisu uspjevali iskoristiti dobre prilike. Real Madrid je pokušavao iz kontri ugroziti gol Marc-André ter Stegena. Imali su i izabranici Zinedina Zidana svoje prilike.

Prvi dio utakmice je završen bez pogodaka. Onda je uslijedila dominacija domaćih.

• Real Madrid je od prvih minuta nastavka meča počeo puno ofanzivnije igrati. U nekoliko navrata su mogli zatresti mrežu Barcelone. To se i desilo. U 71. minuti na oduševljenje navijača Kraljevića pogodio je Vinícius.

Za konačnih 2:0 je pogodio Mariano Diaz.

Ronaldo se večeras vratio na Bernabeu i Real je pobijedio.