Utorak, 23. Aprila 2024.

Eurobasket: BiH poražena od Slovenije, sutra igra meč osmine finala

Ženska košarkaška selekcija BiH je danas u Strasbourgu u susretu trećeg kola grupe C Eurobasketa poražena od Slovenije sa 81:91.

BiH je prvu četvrtinu riješila u svoju korist, ali su Slovenke u drugoj četvrtini napravile ogromnu razliku i na poluvrijeme otišle sa 17 poena razlike.

• Izabranice Gorana Loje su pred sami kraj utakmice stigle na minus tri, međutim nisu uspjele doći do preokreta te su poražene prvi put na prvenstvu.

Najefikasnije u našem timu bile su Marica Gajić sa 28 poena i 10 skokova te Jonquel Jones sa 24 koša i 10 skokova.

U Sloveniji se istakla Eva Lisec sa 22 ubačena poena.

• BiH je grupnu fazu okončala sa dvije pobjede i jednim porazom te će sigurno završiti na drugom mjestu. Naša reprezentacija će sutra igrati meč osmine finala protiv Hrvatske ili Češke.

• Spomenimo i da su bh. košarkašice i danas imale ogromnu podršku naših navijača u Francuskoj.