Utorak, 16. Aprila 2024.

Ermedin Demirović zabio dva gola u debiju za Freiburg

Ermedin Demirović (22) je danas debitovao za njemački Freiburg i postigao dva gola za svoj novi tim.

Freiburg je u prijateljskom susretu razbio austrijski Dornbin sa 8:1, a duel se igrao dva puta po 60 minuta.

Naš reprezentativac je igrao drugi 60 minuta za Freiburg te pogađao u 76. i 107. minuti.

Demirović je krajem jula ove godine prešao u Freiburg iz španskog Alavesa za 3,7 miliona eura.

Prošle sezone je igrao sjajno na posudbi u švicarskom St. Gallenu te postigao 14 golova i dodao sedam asistencija u 28 odigranih susreta.

Odlični napadač se trebao naći na spisku selektora A selekcije Dušana Bajevića za mečeve Lige nacija u septembru, ali je u dogovoru sa selektorom U21 BiH Slobodanom Starčevićem odlučeno da Ermedin bude ustupljen mladim Zmajevima za utakmice protiv Velsa i Moldavije. (Reprezentacija.ba)