Epilog velike drame u grupi E: Japan i Španija u osmini finala, Njemačka ide kući

Nogometaši Japana i Španije plasirali su se u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru nakon što su večeras odigrane posljednje dvije utakmice u grupi E.

Japan je nakon velikog preokreta savladao Španiju rezultatom 2:1, dok je Njemačka slavila pirovu pobjedu protiv Kostarike 4:2.

• Morata je u večerašnjem susretu u 12. minuti doveo Špance u prednost, ali su Japanci u nastavku stigli do preokreta i velike pobjede. Pogađali su Doan u 48. te Tanaka u 51. minuti.

U drugoj utakmici ove grupe Njemačke je pobijedila Kostariku sa 4:2.

Dva gola za Njemačku zabio je Havertz, dok su po jednom pogađali Gnabry i Fulkrug. Za Kostariku su pogađali Tejeda te Vargas.

Kostarikanci su grupnu fazu okončali na zadnjem mjestu sa tri boda.

• Japan će u osmini finala igrati protiv Hrvatske i taj meč je na rasporedu u ponedjeljak.

Dan kasnije Španija će igrati svoju utakmicu osmine finala protiv Maroka.