Utorak, 23. Aprila 2024.

El Clasico pripao Madrižanima: Ronalno donio pobjedu Realu protiv Barcelone (FOTO/VIDEO)

Veliki španski fudbalski derbi između Barcelone i Real Madrida, poznat kao El Clasico, okončan je večeras rezultatom 1:2 u korist Real Madrida.

Prvo poluvrijeme završilo se bez pogodaka. Već početkom drugog poluvremena u 56. minuti Gerard Pique je upisao pogodak za Barcelonu.

Nedugo nakon toga u 63. minuti Kerim Benzema izjednačuje za Real, a pri kraju regularnog vremena u 85. minuti Cristiano Ronaldo je zatresao mrežu Barcelone.

Susret je okončan rezultatom 1:2 u korist Real Madrida.

Španski fudbalski klub Barcelona na večerašnjem El Clasicu je odao počast svom bivšem igraču i treneru Holanđaninu Johanu Cruyffu, koji je, 24. marta preminuo u 68. godini nakon kratke borbe sa rakom pluća.