Subota, 20. Aprila 2024.

Edinu Džeki prijeti suspenzija do kraja sezone

Kapiten reprezentacije BiH i napadač Rome, Edin Džeko (32), mogao bi se suočiti sa ozbiljnim posljedicama zbog crvenog kartona koji je zaradio u jučerašnjem duelu četvrtfinala Kupa Italije protiv Fiorentine.

Roma je deklasirana sa 7:1, a Džeko je isključen u 72. minuti zbog oštrog prigovora glavnom sudiji Gianluci Manganiellu.

Neki snimci pokazuju kako je Džeko čak pljunuo Manganiella, a ukoliko se to ispostavi tačnim, prijeti mu suspenzija i do kraja sezone.

Italijanski mediji su zgroženi Džekinim ponašanjem i navode kako će sve zavisiti od sudijskog izvještaja.

Minimalna kazna za direktan crveni karton je dvije utakmice suspenzije, što bi bio najpovoljniji scenarij za bh. napadača.

Džeko je jučerašnji meč počeo s klupe, a ušao je u 46. minuti kod rezultata 3:1 za domaći tim. (BIH.ba – Reprezentacija.ba)