Utorak, 16. Aprila 2024.

Edin Višća zabio dva gola i asistirao za samo 27 minuta igre

Istanbul Bašakšehir je u utakmici šestog kola turske Superlige deklasirao Antalyaspor sa 5:1, a briljirao je naš Edin Višća (30) sa dvije gola i jednom asistencijom.

Višća je u 11. minuti doveo Bašakšehir u vodstvo iz penala, međutim tri mintue kasnije Podolski zabija gol za 1:1.

U 23. minuti dosuđen je novi penal za domaće. Višća je promašio sa bijele tačke, ali mu se odbila lopta i bh. reprezentativac je pogodio drugi put na današnjem susretu.

Edin je u 27. minuti asistirao Kahveciju, koji povećava prednost Bašakšehira na 3:1.

Desetak minuta prije kraja prvog poluvremena Crivelli je po četvrti put matirao golmana Antalye, a Amilton je u 42. minuti dobio direktan crveni karton i gosti su do kraja igrali sa igračem manj.e.

POGLEDAJTE GOLOVE OVDJE

Konačnih 5:1 postavio je Giuliano u 84. minuti susreta.

Višća je odigrao svih 90 minuta za Bašakšehir te je sa tri gola prvi strijelac svoje ekipe.

Dodajmo i da je Ibrahim Šehić (32) branio kompletan meč u porazu Konye u gostima od Gaziantepa, a Deni Milošević (25) je igrao do 64. minute i zaradio žuti karton.

Amira Hadžiahmetovića (23) i Marina Aničića (31) nije bilo u timu Konye zbog povreda.