Utorak, 16. Aprila 2024.

Edin Višća najbolji igrač kola u Turskoj

Bašakšehir je u posljednjoj utakmici 3. kola turske Superlige u Istanbulu savladao Akhisar sa 3:1.

Domaći su poveli u 10. minuti, a mrežu tima koji predvodi naš stručnjak Safet Sušić, majstorskim golom načeo je reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća.

Gosti su izjednačili rezultat u 28. minuti preko Manua. Gol odluke u 70. minuti postigao je naš drugi reprezentativac Riad Bajić, koji je iz voleja, s vrha kaznenog prostora, pogodio suprotne rašlje gola Akhisara. Asistent je bio Višća. Treći gol za domaćina postigao je Kosta u sudijskom vremenu.

Višća je odigrao cijeli meč i dobio je ocjenu 9,1. Izabran je u idealni tim i proglašen za najboljeg igrača kola. S druge strane, Avdija Vršajević nije bio u kadru Akhisara.

Bašakšehir sa šest bodova nakon tri kola prvenstva Turske dijeli četvrto mjesto s Bešiktašem, dok prvoplasirani Galatasaraj ima maksimalan učinak. Sušićev Akhisar trenutno je na 16. mjestu (od 18 timova), sa samo jednim bodom. (Avaz Sport)