Srijeda, 24. Aprila 2024.

Edin Džeko zabio na Old Traffordu: Roma povela protiv Manchester Uniteda

Paulo Fonseca je uvrstio Edina Džeku u sastav od prve minute a bh. dijamant je pogotkom još jednom pokazao da je najbolji kada je najpotrebnije.

Manchester United je poveo u 9. minuti preko Fernandesa. Igrala se 14. minuta kada je poslije igranja rukom Paula Pogbe dosuđen penal za Vučicu, a odgovornost je preuzeo Lorenzo Pellegrini. Pellegrini koji je u ovom meču i kapiten rimskog tima je rutinski pogodio i izjednačio na 1:1.

Prilikom proslave gola dosta pažnje je privukla reakcija Edina Džeke koji predvodi napad Rimljana.

Džeko je odmah nakon izjednačenja pozvao sve igrače Rome, skupili su se u krug i održao im je kratki govor kako igrati u nastavku meča.

Sugestija saigračima se već isplatila u 34. minuti kada upravo Džeko dovodi svoj tim u vodstvo nakon asistencije Pellegrinija.