Utorak, 23. Aprila 2024.

Edin Džeko postigao pogodak protiv Plzena, Inter na pragu plasmana u osminu finala Lige prvaka

Inter i Plzen u Milanu igraju utakmicu petog kola grupe C Lige Prvaka a pobjeda crno-plave vodi u narednu fazu Lige prvaka.

Henrikh Mkhitaryan dovodi Inter u vodstvo u 35. minuti susreta. Skočio je visoko kako bi ispratio dobar centaršut koji je uputio Alessandro Bastoni i poslao loptu glavom u donji desni ugao. Jindrich Stanek je bio bespomoćan.

• U 42. minuti Federico Dimarco je dodao loptu, a Edin Džeko ju je skrenuo u praznu mrežu i povećao rezultat na 2:0. Ovo je bio Edinov 11. pogodak protiv Plzena što je ujedno i najveći broj pogodaka koje je postigao jednom timu.

Dijamant je i u prvom duelu ova dva tima postigao gol i asistirao u trijumfu Intera rezultatom 2:0.

Podsjećanja radi, Interu slučaju večerašnje pobjede, koja je skoro pa izvjesna osigurati plasman u osminu finala. (Tuzlansi.ba)