Edin Džeko pogodio protiv Višćinog Istanbula za ubjedljivu pobjedu Rome

Roma je večeras u Istanbulu ostvarila jako bitnu pobjedu u 5. kolu Evropske lige, a savladala je s ubjevljidih 0:3 domaći Basaksehir.

Sve je riješeno već u prvom poluvremenu, kada je Vučica postigla sve svoje golove. Prvo je u 30. minuti iz penala pogodio Veretout, da bi prednost udvostručio Kluivert nakon odličnog kontranapada u 41. minuti.

Na 0:3 je povisio kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko, pogotkom u sudijskoj nadoknadi prvog dijela.

Roma je tako stigla do velika tri boda, s kojima na tabeli preskače večerašnjeg rivala, te sada ima osam bodova, bod više od Basaksehira, za koji je večeras 90 minuta igrao Edin Višća.

Džeko je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena iskoristio fantastičan pas odličnog Pellegrinija i rutinski savladao golmana Basaksehira.