Eder presudio Šveđanima golom pred sam kraj utakmice (VIDEO)

Italija i Švedska se jako dobro poznaju. Ukupno su 12 puta igrale međusobno. Italija je pobijedila šest puta, Švedska četiri, a dva puta je bilo neriješeno.

Italijani su nakon briljantne utakmice protiv Belgije imali novi zadatak – Švedsku. U slučaju pobjede Italije, ‘azzurri‘ bi bili druga reprezentacija u osmini finala nakon Francuske.

Ove dvije reprezentacije zadnji put su se srele 2009. godine kada je Italija slavila 1-0.

Vidjeli smo po jednu akciju na svakoj strani u prvih pet minuta. Prvo je probao Ibrahimović nakon ubačaja, ali je napravio faul u skoku nad Chiellinijem. Zatim je Italija probala centaršutom Florenzija, ali lopta je otišla u gol-aut.

Probao je Ibrahimović glavom u 28. minuti nakon ubačaja iz slobodnjaka ali našao se u ofsajdu.

Dosta nesadržajno prvo poluvrijeme. Italija je bila nešto konkretnija kada dođe do završnice, ali ništa osim toga. Švedska je imala jedan udarac s 30 metara visoko preko gola.

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 0:0, s ukupno jednim udarcem u okvir gola sa obje strane.

U drugom poluvremenu nije se dešavalo ništa vrijedno pomena, sve do 88. minute, kada na scenu stupa Eder.

Eder je poentirao praktički iz ničeg. Pobjegao je pratnji i lijepo šutirao u desni ugao Isakssona s dvadesetak metara.

Skupina D: Švedska 0:1 Italija (Eder) (Tuzlanski.ba)