Džeko zabio dva gola za Romu, sada je na četvrtom mjestu vječne liste strijelaca

Roma je večeras u utakmici četvrtog kola talijanske Serije A pobijedila Benevento rezultatom 5:2, a dva gola postigao je naš Edin Džeko (34).

Gosti su poveli već u petoj minuti golom Caprarija, ali Pedro u 31. minuti pogađa za 1:1.

Roma je stigla do preokreta i vodstva zahvaljujući našem Edinu Džeki, koji je postigao gol u 35. minuti.

Benevento se nije predavao i u 55. minuti je izjednačio na 2:2 golom Lapadule. Isti igrač je dvije minute ranije promašio penal.

• Uzbuđenjima nije bilo kraja, pa je Roma u 67. minuti stigla do nove prednosti. Glavni sudija je dosudio penal za Romu, a Veretout je bio siguran sa bijele tačke i pogodio za 3:2.

Raspoloženi Džeko u 77. minuti zabija svoj drugi gol večeras, da bi konačnih 5:2 postavio Peres u 88. minuti.

Džeko je igrao do 84. minute za Romu, a ovo su mu bili prvi golovi u novoj sezoni. Dijamant je ukupno zabio 108 golova za Romu i sada je na četvrti strijelac u historiji rimske momčadi.