Utorak, 16. Aprila 2024.

Džeko zabio 100. gol za Romu, Sassuolo potpuno nadigrao ‘Vučicu’

U okviru 22. kola italijanske Serie A Sassuolo je na svom terenu ugostio ekipu Rome. Konačan rezultat glasio je 4:2 za domaćina.

Prvi pogodak došao je već u sedmoj minuti utakmice, a strijelac gola bio je Francesco Caputo. Isti fudbaler je devet minuta kasnije ponovo zatresao mrežu Vučice te povećao prednost na 2:0.

Do kraja prvog poluvremena, gledaoci su imali priliku vidjeti još jedan pogodak, a ovoga puta mrežu gostujuće ekipe pogodio je Filip Đuričić.

U nastavku susreta svoj 100-ti pogodak u dresu Rome postiže kapiten Vučice i reprezentacije Bosne i Hercegovine, Edin Džeko te tako smanjuje prednost na 3:1.

Igrao se 69. minut utakmice kada je Lorenzo Pellegrini zaradio drugi žuti karton, te je za njega susret bio završen. Roma je uspjela doći do još jednog gola, a ovoga puta pogodio je Jordan Veretout.

Samo jedan minut nakon Rominog gola za 3:2, Jeremie Boga je postigao fantastičan pogodak i postavio konačan rezultat susreta od 4:2.