Džeko ušao sa klupe i asistirao za bod Rome

Roma je u posljednjem 38. kolu italijanske Serije A remizirala na gostovanju kod Spezije rezultatom 2:2.

Spezia i Roma su odigrali 2:2 u susretu posljednjeg 38. kola talijanske Serije A, a naš Edin Džeko (35) igrao je od 61. minute za Romu te asistirao za izjednačujući gol.

Domaći poveli u šestoj minuti golom Verdea, da bi Pobega u 38. minuti udvostručio vodstvo.

Ipak, El Shaarawy u 52. minuti smanjuje na 2:1, a Mkhitaryan na asistenciju Džeke zabija za 2:2 i donosi bod Romi.

Asistenciju Džeke pogledajte ovdje.

Džeko je ove sezone odigrao 37 utakmica u svim takmičenjima, postigao 13 golova i pet puta asistirao.

Kapiten naše selekcije ugovor sa Romom ima do ljeta naredne godine, ali talijanski mediji u posljednje vrijeme pišu da je njegov odlazak iz Rima sve izvjesniji.

Roma je sezonu završila tek na sedmom mjestu sa 62 boda i igrat će kvalifikacije za ulazak u Konferencijsku ligu, pa će možda i to biti dodatni razlog da Edin na kraju sezone napusti talijansku momčad.