Džeko strijelac Rome u pobjedi nad Empolijem

Nogometaši Rome u okviru 8. kola italijanske Serije A gostovali su kod Empoija gdje su uspjeli ostvariti pobjedu rezultatom 2:0.

Roma je došla u vodstvo u 36. minuti utakmice, a strijelac gola bio je N'Zonzi. U drugom poluvremenu Empoli je imao veliku šansu da dođe do poravnanja rezultata ali je Caputo promašio penal za domaće.

Pobjedu Rome u ovoj utakmici ovjerio je Edin Džeko u 85. minuti. Džeko sjajno glavom prebacuje loptu do El Shaarawya koji odlično upošljava našeg dijamanta, a napadač Vučice sjano oslobađaodbrambenih igrača, izlazi pred golmana Empolija i sigurnim udarcem ga matira za pobjedu Rome od 2:0 u ovom susretu.

Džeko je odigrao svih 90 minuta utakmice, a sa druge strane jako dobar meč je za Empoli odigrao Rade Krunić.