Džeko predvodio Romu u remiju protiv Juventusa, kapiten odigrao dobar susret

Ekipe Rome i Juventusa su večeras odigrale 2:2 u derbi utakmici drugog kola talijanske Serije A.

Naravno, u fokusu je bio naš Edin Džeko (30) koji je nosio kapitensku traku i odigrao vrlo dobrih 90 minuta za Romu protiv svog nesuđenog kluba.

Roma je do prednosti stigla u 31. minuti. Dosuđen je penal, a siguran realizator bio je Veretout.

Gosti iz Torina su poravnali u 44. minuti i to preko Ronalda iz novog penala.

Međutim, minutu kasnije Džeko šalje sjajnu loptu prema Mkhitaryanu, ovaj dodaje Vereoutu, koji je po drugi put zatresao mrežu Juventusa.

Džeko je u 56. minuti imao veliku šansu možda da riješi pitanje pobjednika, ali nije bio najprecizniji i lopta je otišla pored gola.

Juventus je od 62. minute sa igračem manje jer je Rabiot morao izaći zbog dva žuta kartona.

Ipak, Cristiano Ronaldo je u 70. minuti glavom savladao nemoćnog Mirantea i donio bod Juventusu.