Srijeda, 24. Aprila 2024.

Džeko izborio penal u pobjedi Rome nad Torinom, Gojak igrao od prve minute

Roma je u utakmici 12. kola talijanske Serije A pobijedila na svom terenu Torino rezultatom 3:1.

Gosti iz Torina su od 14. minute igrali sa igračem manje, jer je Singo morao napustiti teren zbog dva neoprezna starta i dva žut kartona.

Desetak minuta kasnije naš Amer Gojak (23), koj je igrao od prve minute, izašao je iz igre zbog taktičkih razloga.

Roma je brojčanu prednost iskoristila u 27. minuti i povela golom Mkhitaryana.

Dvije minute prije kraja prvog poluvremena Edin Džeko (34) izborio je penal za Romu, a siguran realizator bio je Veretout.

Ekipa Rome je u nastavku zabila još jedan gol i u 68. minuti kada je mrežu gostiju zatresao Pellegrini. Počasni gol za Torino postigao je Belotti u 73. minuti.

Edin Džeko je zamijenjen u 59. minuti u timu Rome, koja je sada četvrta sa 24 boda.

S druge strane, Torino je pretposljednji sa samo pet osvojenih bodova.