Džeko igrao od prve minute, Inter ubljedljivo slavio u Moldaviji

Sheriff je večeras u susretu četvrtog kola grupe D Lige Šampiona poražen na svom terenu od Intera rezultatom 1:3.

Edin Džeko je igrao od prve minute za Inter i u prvom poluvremenu je imao nekoliko prilika.

U 18. minuti je šutirao glavom pored gola, u narednom napadu njegov udarac odlazi ponovo pored gola, da bi u 34. minuti golman domaćina sjajno intervenisao i spriječio gol Edina.

Inter je u nastavku nastavio sa napadima i uspio postići tri gola.

Prvo je Brozović u 54. minuti zabio za 0:1, a 12 minuta kasnije Skriniar zabija za 0:2.

Sanchez je u 82. minuti postigao treći gol, da bi poraz Sheriffa ublažio Traore u 92. minuti susreta.

Edin Džeko je zamijenjen u 81. minuti meča, a umjesto njega na teren je ušao Correa.

Za momčad Sheriffa od 63. minute nastupio je bivši U21 reprezentativac BiH Stjepan Radeljić.

Inter je trenutno drugi na tabeli sa sedam bodova i u narednom kolu dočekuje na svom terenu ukrajinski Shahktar.

S druge strane, Sheriff zauzima treće mjesto sa šest bodova, a u narednom kolu dočekuje Real Madrid.