Džeko i Totti odveli Romu u polufinale Kupa Italije (VIDEO)

Nakon što je sinoć Lazio u okviru četvrtfinala Kupa Italije na stadionu Giuseppe Meazza eliminisao Inter za polufinale Kupa Italije Roma našeg Edina Džeke bit će im naredni protivnik.

Teže nego što se očekivalo Vučica je pobijedila Cesenu rezultatom 2:1 i tako izborila plasman u polufinale Kupa Italije.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko sa dva gola bio je među najzaslužnijim što je njegova ekipa izborila plasman dalje.

Iako je utakmicu počeo na klupi, Džeko je u igru ušao u 18. minuti umjesto Perottija. Prvo poluvrijeme više šuteva u okvir gola uputili su gosti ali se na odmor otišlo kod rezultata 0:0.

U nastavku utakmice tačnije u 68. minuti Shaarawy sjajno asistira za Džeku koji bez većih problema dovodi Romu u prednost od 1:0.

Međutim fudbaleri Cesene uspijevaju preko Garritana u 73. minuti poravnati rezultat na 1:1 i tako završnicu meča učiniti neizvjesnom.

U petoj minuti sudijske nadoknade vremena dosuđen je jedanaesterac za Romu, a siguran sa bijele tačke bio je Totti.

Drugi polufinalni par čine Juventus – Napoli. (Tuzlanski.ba)

Ključne riječi: , , , , ,