Džeko asistirao u ubjedljivoj šestoj uzastopnoj pobjedi Intera

Salernitana i Inter su večeras u Salernu odigrali susret 18. kola Serije A, a gosti iz Milana su slavili rezultatom 0:5.

Edin Džeko je odigrao svih 90 minuta za Inter i asistirao za drugi gol svoje momčadi.

Perišić je u 11. minuti doveo Inter u prednost, da bi Dumfries u 33. minuti zabio za 0:2 nakon nesebične asistencije Džeke.

Bila je to treća asistencija Edina u Seriji A. Kapiten BiH je ove sezone postigao osam golova u ligi.

Alexis Sanchez je u 52. minuti povisio prednost Intera na 0:3, Lautaro Martinez u 77. minuti postiže četvrti gol za goste, da bi Gagliardini u 87. minuti potvrdio pobjedu.

Za momčad Salernitane od 61. minute igrao je povremeni bh. reprezentativac Milan Đurić.

Džeki i saigračima je ovo bila šest uzastopna ligaška pobjeda, a njihov tim nije primio gol na posljednjih pet utakmica.

Inter je trenutno prvi na tabeli sa 43 osvojena boda i gol razlikom 48:15.

Fudbaleri Saleritane nakon 18 odigranih kola zauzimaju posljednje mjesto sa samo osam osvojenih bodova.