Džeko asistirao, Inter pobijedio Empoli i vratio se na prvo mjesto

Inter našeg Edina Džeke (36) je u susretu 36. kola talijanske Serije A nakon preokreta pobijedio Empoli rezultatom 4:2.

Gosti su nakon 28 minuta igre imali veliku prednost od dva gola razlike.

Prvo je Pinamonti u petoj minuti zabio za 0:1, da bi Asllani u 28. minuti udvostručio vodstvo.

Ipak, Inter se vraća u igru u 40. minuti autogolom Romagnolija, a u 45. minuti Martinez zabija gol za 2:2.

Martinez u 64. minuti postiže novi gol za Inter, a konačnih 4:2 postavlja Sanchez nakon asistencije Džeke.

Edin Džeko je večeras igrao od 70. minute za momčad Intera, a prije asistencije je imao i dvije dobre prilike za postizanje gola.

Ekipa Intera je trenutno prva na tabeli sa 78 bodova i ima bod više od drugog Milana, ali Milan svoju utakmicu ovog kola igra u nedjelju protiv Verone.

Fudbaleri Empolija su na 14. poziciji sa 37 osvojenih bodova.

Inter u narednom kolu gostuje Cagliariju, a Empoli će dočekati Salernitanu.