Džekina i Kolarova majstorija nedovoljne Romi, Genoa odnijela bod s Olimpica

Roma je na otvaranju nove sezone italijanske Serije A ugostila Genou, s kojom je u odličnoj utakmici podijelila bodove, odigravši 3:3.

Povela je već u 6. minuti, kada je bh. reprezentativni kapiten Edin Džeko (33) uposlio Undera, koji nakon lijepog solo prodora pogađa za 1:0. Gosti dolaze do izjednačenja u 16. minuti, a strijelac je Pinamonti.

Novo vodstvo za Romu u 30. minuti. Glavni akter je Džeko, koji je majstorski nanizao nekoliko igrača protivničke momčadi i smjestio loptu u mrežu. Genoa se ponovo vraća u igru i to u preko Criscita, koji je bio siguran realizator najstrožije kazne u 43. minuti.

Roma je smogla snage i za treći gol. Fantastično je iz slobodnog udarca u 49. minuti zabio Kolarov.

Ipak, odbrana je još jednom kapitulirala i to u 70. minuti, kada bod gostima spašava Kouame(Tuzlanski.ba)