Srijeda, 24. Aprila 2024.

Dva gola Pjanića za pobjedu Juventusa u Valenciji (VIDEO)

U meču prvog kola grupe H Lige šampiona, Juventus je u gostima savladao Valenciju rezultatom 2:0.

Junak meča bio je naš Miralem Pjanić koji je postigao oba gola za tim iz Torina.

Za Juventus nije tako dobro krenulo, s obzirom da je Cristiano Ronaldo u 29. minuti dobio direktan crveni karton zbog udaranja Murilla.

Ipak, u sudjskoj nadoknadi prvog poluvremena, Miralem Pjanićje pogodio iz penala i doveo Juve u prednost.

U 51. minuti dosuđen je novi jedanaesterac za Juventus, a Pjanić je ponovo bio siguran i udvostručio prednost.

Do kraja susreta promjene rezultata nije bilo, pa je Juve na samom startu grupne faze Lige šampiona stigao do važna tri boda.

Pjanić je zamijenjen u 66. minuti u timu Juventusa, koji u narednom kolu dočekuje švicarski Young Boys.