Duel Velsa i SAD-a okončan bez pobjednika, poseban trenutak za Geretha Balea

Reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država i Velsa remizirale su u prvom kolu Svjetskog prvenstva odigravši 1:1.

SAD je u potpunosti dominirao prvo poluvrijeme i zasluženo na pauzu otišao sa prednošću od 1:0. Strijelac je u 36. minuti bio Timothy Weah, sin legendarnog napadača Milana i sadašnjeg predsjednika Liberije, George Weaha.

U drugom dijelu smo vidjeli ofanzivniji i opasniji Vels, a to im se isplatilo u 82. minuti. Gereth Bale je oboren u kaznenom prostoru, a isti igrač je bio siguran sa 11 metara i postavio konačnih 1:1.

Vels je tako postigao gol nakon 64 godine na jednom Svjetskom prvenstvu i sasvim sigurno da je Baleu ovo jedan od najdražijih golova u karijeri. Vels je posljednji put igrao Mundijal 1958. godine.

SAD narednu utakmicu igra u petak protiv Engleske, dok Vels igra sa Iranom. U ranijem duelu ove grupe Engleska je savladala Iran sa 6:2.