Četvrtak, 28. Marta 2024.

Duel starih rivala bez pobjednika: Sloboda i Velež podijelili bodove

Sloboda i Velež remizirali su danas u Banovićima rezultatom 1:1 u zaostaloj utakmici 3. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Dobra fudbalska predstava viđena je u duelu starih rivala na Gradskom stadionu u Banovićima. U prvom poluvremenu bilo je nekoliko prilika na obje strane. Vranješ, Osmić, Maksimović nisu uspjeli realizirati svoje prilike dok su na drugoj strani gol Bukvića pokušali ugroziti Zeljković i Anđušić. Prvo poluvrijeme okončano je bez golova.

U 48. minuti Sloboda dolazi do vodstva. Maskimović u kaznenom prostoru pronalazi Vranješa koji preciznim udarcem šalje loptu u nebranjeni dio gola za radost navijača Slobode na tribinama gradskog stadiona u Banovićima.

Vezano | Adnan Jahić: Odigrali smo sedam utakmica u šesnaest dana, dali smo svoj maksimum

Fudbaleri Veleža stigli su do izjednačenja rezultata protiv Slobode u 66. minuti susreta, a mrežu Semira Bukvića je nakon ubačaja Omara Pršeša zatresao Kenin Devedžić.

Do kraja meča bilo je još opasnih napada pred oba gola. Velež je bio bliži pobjedi, Bukvić spašava nakon udarca Pršeša, a zatim Vehabović pogađa prečku.

Ostalo je međutim 1:1 i oba tima su osvojila po bod. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)