Dokaz koliko nacionalni dres može značiti: Strast, odanost i sreća u osam minuta utakmice (VIDEO)

Muhamed Salah postigao je dva gola u pobjedi Egipta protiv Konga. Salah je drugi pogodak postigao u 95. minuti iz penala, nakon čega je uslijedilo veliko slavlje navijača.

Egipat je nakon 28 godina obezbjedio plasman na Svjetsko prvenstvo, a Salah je najveći slavljenik.

Koliko je odan najdražem dresu pokazuje detalj iz 87. minute, kada je Kongo postigao pogodak za 1:1. Mohamed Salah je u sekundi došao do očaja, pao na zemlju i zamalo zaplakao.

Samo nekoliko minuta nakon ovog detalja Salah je donio suze radosnice svojoj naciji. (Tuzlanski.ba)