Dobre vijesti za Zmajeve: Ukrajina i Finska remizirale u Kijevu

Selekcije Ukrajine i Finske su večeras u okviru drugog kola grupe D kvalifikacija za SP 2022 odigrale 1:1.

Duel naše kvalifikacione grupe igrao se u Kijevu, a bodom mogu biti zadovoljniji gosti iz Finske jer su u posljednjim minutama izbjegli poraz.

Golove nije bilo u prvom poluvremenu, da bi Moraes u 80. minuti doveo Ukrajinu u prednost.

Ipak, Pukki je u 88. minuti ukrao jednu loptu neopreznom Mykolenku, izborio penal i crveni karton spomenutog defanzivca te minutu kasnije zabio iz jedanaesterca za konačnih 1:1.

Pukkiju je to bio treći gol u kvalifikacijama, a dva puta je pogađao u remiju Finske i Bosne i Hercegovine (2:2).

Ukrajina će 31. marta na svom terenu dočekati Kazahstan, dok će Finska biti slobodna u trećem kolu.