Dinamo u sudijskoj nadoknadi ‘prokockao’ prednost od dva gola, Tottenham deklasirao Zvezdu

Zagrebački Dinamo ispustio je veoma važnu pobjedu nad Shakhtarom odigravši 3:3 u okviru grupe C.

Prvi je u vodstvo došao Shakhtar a nakon vodstva gostiju Dinamo u nastavku igra znatno konkretnije i golovima Petkovića u 25, Ivanušeca u 83. i Ademija u 89. minuti stigli do skoro nedostižnih 3:1, ali onda se ponovo budi ukrajinski tim, te samo za par minuta stvari vraća na početak. Morales postiže gol za 3:2 u četvrtoj minuti sudijske nadoknade, a u 98. minuti sudac svira penal za Shakhtar. Siguran sa bijele tačke je Tegte koji postavlja konačnih 3:3. Oba tima su utakmicu završila sa po deset igrača zbog crvenih kartona.

Prvi na tabeli je Manchester City koji je večeras remizirao sa Atalantom.

Rezultati by SofaScore

Crvena zvezda je u Beogradu doživjela visok poraz od Tottenhama. Bilo je 4:0 za londonski tim, a briljirao je Son sa dva postignuta gola. Pridružili su mu se sa pojednim Lo Celso i Eirksen.

• Tottenham se ovom pobjedom učvrstio na drugoj poziciji sa sedam osvojenih bodova. Uvjerljivo prvi je Bayern koji je već obezbijedio plasman u osminu finala, dok je na posljednjem mjestu Olympiacos sa jednim osvojenim bodom.