Dinamo prošao dalje, Gojak konačno dobio šansu, Ferencvaroš eliminisan

Zagrebački Dinamo naših Amera Gojaka (25) i Luke Menala (26) plasirao se u play off Lige Prvaka.

Dinamo je večeras u revanš meču trećeg pretkola kvalifikacija za Lige prvaka savladao na svom terenu bugarski Ludogorets sa 4:2 i ukupnim rezultatom 6:4 prošao dalje.

Amer Gojak je konačno dobio šansu za igru i odigrao je kompletno drugo poluvrijeme za Dinamo.

Drugi naš reprezentativac Luka Menalo na teren je ušao u 92. minuti.

Dvostruki strijelac za Dinamo u večerašnjem susretu bio je Oršić, dok su po jednom pogađali Drmić i Petković.

Oba gola za goste iz Bugarske postigao je Despodov.

Dinamu će protivnik u play offu biti norveški šampion Bodo Glimt.

• Ferencvaroš je u prvom duelu odigrao 1:1 u gostima protiv Qarabaga, ali je večeras pred svojim navijačima poražen sa 1:3 i ostao bez plasmana u narednu fazu.

Eldar Ćivić (26) igrao je do 84. minute za Ferencvaroš, Adnan Kovačević (28) zamijenjen je u 51. minuti, dok Muhamed Bešić (30) i Stjepan Lončar (25) nisu ulazili u igru.

Jedini gol za Ferencvaroš u večerašnjem duelu zabio je Traore, a za šampiona Azerbejdžana je dva puta pogađao Wadji te jednom Zoubir.

Ekipa Ferencvaroša će nastaviti nastup u Evropi, ali u play offu za ulazak u Evropa Ligu.

Mađarski šampion će igrati protiv Shamrocka ili Shkupija.