Dijamant slomio otpor Shaktara: Raspucani Džeko postigao dva sjajna gola za svega 5 minuta

Večeras su na programu utakmice 5. kola grupne faze Lige prvaka. U Milanu je Inter isavladao Shaktar rezultatom 2:0 čime je najvjerovatnije obezbijedio narednu fazu takmičenja.

Nakon što je sudija na sugestiju VAR-a ranije tokom susreta poništio golove Perišiću i Lautaru, ipak je Džeko plavo-crne doveo u vodstvo, a nedugo nakon toga i udvostručio prednost, što mu je ujedno bio treći pogodak u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka u pet odigranih susreta.

U 63. minuti Inter konačno dolazi u vodstvo. Edin Džeko je pokazao pribranost  i opalio loptu iz prve unutar lijeve stative za pogodak.

Prvi pogodak pogledajte OVDJE.

U 67. minuti Ivan Perišić je savršeno centrirao, a Džeko je pratio loptu i bez problema zabio u praznu mrežu za 2:0.