Subota, 20. Aprila 2024.

Deveti poraz u sezoni: Zrinjski se pobjedom nad Slobodom vratio u utrku za prvaka (FOTO)

Fudbaleri Slobode večeras su u Mostaru poraženi od Zrinjskog rezultatom 2:0.

Slavko Petrović je od prve minute odbrao sljedeći sastav: Muminović, Đorđilović, Salihović, Ignjatović, Kalezić, Omerović, Ziljkić, Beganović, Jahić, Husić i Hairilahović.

Zrinjski je u susret ušao ofanzivno, te do prednosti došao u 16. minuti. Nakon kornera Barišić postiže pogodak pored nespretnog Jahića. Napadi Plemića su se nastavila, a gol Slobode je dobro čuvao Muminović.

U drugom poluvremenu igrači Slobode nisu uspjeli da se riješe pritiska domaćina, a nakon greške odbrane u 64. minuti, Katanec povećava prednost Zrinjskog i postavlja konačnih 2:0.

Slobodi je ovo deveti poraz u sezoni, trenutno se nalaze na devetom mjestu sa 13 osvojenih bodova, dok je Zrinjski na drugom mjestu sa 34 osvojena boda. Sloboda narednog vikenda dočekuje Čelik na Tušnju, dok Zrinjski na svom stadionu igra protiv Viteza. (A.P. | Tuzlanski.ba)