Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Derbi obilježile nemile scene: Partizan i Crvena zvezda igrali 1:1 (FOTO/VIDEO)

Fudbaleri Partizana su na stadionu u Humskoj u 22. kolu Superlige u 156. “večitom derbiju” igrali neriješeno 1:1 sa Crvenom zvezdom, javlja Anadolu Agency (AA).

Obje ekipe su u prvom poluvremenu imale po nekoliko izglednih prilika za postizanje gola, ali se rezultat ipak nije mijenjao.

Partizan je uspio povesti u 61. minuti pogotkom Seydoubaa Soumaha iz jedanaesterca, dosuđenog nakon što je u kaznenom prostoru srušen fudbaler domaćeg tima.

Zvezda je izjednačila na 1:1 u 84. minuti golom Richmonda Boakyea na asistenciju Mitchella Donalda.

Do kraja utakmice više nije bilo golova, tako da su “večiti rivali” podijelili bodove u veoma važnom meču u utrci za titulu prvaka.

Derbi su obilježile i nemile scene nakon što se navodno grupa “Delija”, navijači Zvezde, infiltrirala na jugu gdje je nastala opšta pometnja i tuča.

Najvećim derbijem u Srbiji završen je jesenji dio Superlige u kojem je Crvena zvezda završila prva sa 57 bodova, a Partizan drugi sa 48. Poslije njih slijede Spartak Subotica sa 40, Radnički Niš sa 39 i Čukarički sa 38 osvojenih bodova.