Copa America: Argentina pobjedom nad Venezuelom zakazala polufinalni klasik

Fudbalska reprezentacija Argentine pobijedila je Venezuelu 2:0 u četvrtfinalu Copa Americe te tako zakazala polufinalni klasik protiv Brazila.

Gaučosi su dominirali tokom cijelog susreta, a poveli su već u 10. minutu atraktivnim golom Martineza, kada je petom iskoristio asistenciju Aguera.

Iako je Venezuela igrala mnogo bolje u drugom poluvremenu, selekcija Argentine posao je završila u 74. minutu. Nakon šuta Aguera, grešku je napravio golman Farinez, a rezervista Lo Celso lako je pospremio loptu u mrežu.

Noćas u 01.00 sat po našem vremenu treću utakmicu četvrtfinala Cope odigrat će Kolumbija i Čile, dok je posljednji susret u ovoj rundi takmičenja na rasporedu u subotu od 21.00 sat, a sastaju se Urugvaj i Peru. (Tuzlanski.ba)