Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Ćivić zabio sjajan gol za Ferencvaroš, Hadžikaduniću 90 minuta igre u pobjedi Malmea

Ferencvaroš je u prvom duelu play offa za plasman u grupnu fazu Evropa Lige deklasirao irski Shamrock rezultatom 4:0.

Naš Eldar Ćivić (25) je postigao sjajan gol u 94. minuti za konačnih 4:0. Prethodno je Azuqui u 13. minuti doveo Ferencvaroš u prednost, da bi Traore pogađao u 34. i 48. minuti.

Ćivić je igrao od 84. minute za Ferencvaroš, dok je Muhamed Bešić (29) na terenu proveo 79 minuta.

Treći bh. reprezentativac Adnan Kovačević (28) nije ulazio u igru, a Stjepan Lončar (25) nije konkurisao za večerašnji duel.

Revanš utakmica igra se narednog četvrtka u R. Irskoj.

• Malmo je u prvom susretu play offa za ulazak u grupnu fazu Evropa Lige savladao na svom terenu turski Sivasspor sa 3:1.

Dennis Hadžikadunić (24) je odigrao cijelu utakmicu za Malmo, a Zeidan je u 18. minuti doveo njegovu ekipu u prednost.

Desetak minuta kasnije James je poravnao na 1:1, ali Christiansen u 37. minuti postiže novi gol za Malmo.

Konačnih 3:1 za švedskog šampiona postavlja Moisander u 68. minuti meča.

Revanš susret igra se naredne sedmice u Turskoj.