Čelik i Vitez uspjeli: Metalleghe ispada iz lige

Završene su sve tri utakmice posljednjeg kola Lige za opstanak, a ekipi Olimpica u drugoj ligi će se pridružiti Metalleghe iz Jajca.

Vitez je golom Dedića u Sarajevu savladao Olimpic. Bila je to utakmica u jednom smijeru, a ekipa Slavena Muse je znala da im tri boda u ovoj utakmici znače opstanak.

NK Čelik je sa Pecare donio vrijedan bod, te svoju seriju nastavio i sada već 14. mečeva nisu poraženi, te su jedina ekipa koja nema poraza u 2017. godini. Enis Sadiković je na početku susreta napravio hladan tuš kada je nespretno skrenuo loptu u svoj gol. Čelik je nastavio sa atacima, a isplatilo se sredinom drugog poluvremena kada Sadiković asistira Kariću koji efektno pogađa za 1:1.

• Mladost je u Kaknju uspjela spasiti bod protiv Metalleghea. Ekipa Mate Neretljaka gubila je golom Maksimovića u 54. minuti, a onda za samo sedam minuta golovima Rašića i Vidovića preokrenula rezultat u svoju korist. Igrala se 88. minuta kada je gol postigao Isaković. (A.P. | Tuzlanski.ba)