Bruka kraljeva: Barcelona bez Messija razbila Real u El Clasicu (VIDEO)

Fudbaleri Barelone pobijedili su Real Madrid sa 5:1 u velikom El Clasicu koji je danas odigran na Nou Campu.

Zbog loše forme Kraljeva Barca je u ovaj meč ušla kao blagi favorit i na kraju su i bez povrijeđenog Lionela Messija pobijedili velikog Reala i tako su vjerovatno zapečatili sudbinu trenera madridskog tima Julena Lopeteguija.

Odlično prvo poluvrijeme imala je Barca i nakon 45 minuta igre stekli su dva gola prednosti. Poveli su u 11. minuti kada sjajnu akciju Jordija Albe u pogodak pretvara Philippe Coutinho za prednost Katalonaca od 1:0.

Do drugog gola domaći tim dolazi u 30. minuti. Varane je bio neoprezan, srušio je Suareza u kaznenom prostoru i dosuđen je penal za Barcu. Urugvajac je preuzeo odgovornost i pogodio je za 2:0.

Ovim rezultom se otišlo na odmor, a u 50. minuti Real se uspijeva vratiti u meč i preko Marcela su smanjili na 2:1.

Međutim, to je bilo sve od aktuelnog prvaka Evrope. Do kraja je Barca dominirala, a još dva gola postiže Luis Suarez (75. i 83.), te je iskusni napadač potopio Kraljeve za 4:1.

Konačnih 5:1 postavio je Arturo Vidal golom u 87. minuti meča.

Težak poraz Reala koji je tek na devetom mjestu, dok je Barcelona prva sa sedam bodova više od velikog rivala.

La Liga: Barcalona – Real Madrid 5:1