Brazilci do prve pobjede na SP golovima u sudijskoj nadoknadi

Nogometaši Brazila u Sankt Peterburgu pobijedili su Kostariku 2:0 (0:0), u 2. kolu E-grupe Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Oba pogotka za prvu pobjedu na ovogodišnjem SP Brazlci su postigli u sudijskoj nadoknadi.

Strijelac prvog gola bio je Coutinho u prvoj minuti nadoknade, a konačni rezultat šest minuta kasnije postavio je Neymar.

Brazilci su se ovom pobjedom probili na prvo mjesto u E-grupi s četiri boda, druga je Srbija sa tri boda i utakmicom manje, treće je Švicarska sa jednim bodom (utakmica manje), posljednja je Kostarika bez bodova.

Na startu prvenstava Brazilci su remizirali sa Švicarskom 1:1, a u posljednjem 3. kolu grupne faze takmičenja 27. juna igrat će sa Srbijom, koja se večeras u derbiju dana sastaje sa Švicarskom. (Fena)