Brazil slavi: 'Selecao' razbio Španiju u finalu Kupa konfederacija!

Fudbalska reprezentacija Brazila osvojila je Kup konfederacija nakon što su na Maracani deklasirali Španiju rezultatom 3:0

brazil34

Brazil je fantastično otvorio utakmicu, te su već iz prvog ozbiljnog napada došli u vodstvo. Nakon ubačaja sa desne strane, Fred se našao u duelu sa španskom odbranom, ali je izgubio duel i našao se na zemlji. Ipak, sjajno se snašao na zemlji, te je iz ležećeg položaja matirao Casillasa za vodstvo od 1:0.

Dominacija Karioka nastavljena je i u natavku susreta. U 11. minuti Fred je ostavio loptu za Oscara, a veznjak Chelseaja šutira pored gola Furije. Paulinho je zatim pokušao sa pola terena savladati Casillasa, ali je Iker bio oprezen, te je spasio svoj gol.

Iniesta je imao u 22. minuti prvu priliku za Španiju, ali je Julio Cesar lagano odbranio. Brazil je dominirao tokom prvog poluvremena, Španci su malo došli do daha pred kraj poluvremena kada su propustili stopostotnu priliku. Mata je proigrao Pedra, koji je savladao Cesara, ali je sa gol-crte loptu izbacio David Luiz.

Kazna za ovaj promašaj je stigla je samo minut kasnije. Oscar je pronašao Neymara, koji fantastičnim golom iskosa s lijeve strane postiže gol za ubjedljivih 2:0 na poluvremenu.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Brazil je povećao prednost. Hulk je proigrao Freda, koji šutira iz prve, te matira Casillasa za velikih 3:0.

U 55. minuti susreta dosuđenj penal za Španiju. Odgovornost je preuzeo Sergio Ramos, ali je šutirao pored gola. Hulk je potom imao priliku za Brazil, ali je Casillas ovog puta istrčavanjem spasio svoj gol.

Španci su u 68. minuti ostali i sa igračem manje, nakon što je Gerard Pique dobio crveni karton zbog starta nad Neymarom. Neymar je pokušao i izvesti slobodnjak, ali je šutirao preko gola. Pedro je imao dobru priliku u 81. minut, ali mu je ovaj put Cesar odlično odbranio.

Villa je pred sam kraj susreta imao dobar pokušaj, ali je Cesar još jednom sjajnom odbranom ostavio svoju mreću netaknutom, te je ostalo 3:0. (Sportsport.ba)