Utorak, 19. Marta 2024.

Brazil i Švicarska u osmini finala, Srbija završila kao posljednja u grupi

Reprezentacija Srbije nije se uspjela plasirati u osminu finala Mundijala u Kataru.

• Srbija je večeras u odlučujućem susretu u grupi G poražena od Švicarske sa 2:3 te Švicarci kao drugoplasirani iz ove grupe idu u narednu rundu.

Shaqiri je u 20. minuti zabio za vodstvo Švicarske, ali Mitrović šest minuta kasnije pogađa za 1:1.

Srbija je preokrenula rezultat u svoju korist i povela u 36. minuti golom Vlahovića.

Ipak, Embolo u 44. minuti matira golmana Srbije i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 2:2.

Selekcija Švicarske u 48. minuti stiže do pobjedonosnog gola, a strijelac je bio Freuler.

Švicarci će u osmini finala igrati protiv Portugala.

Prvo mjesto u ovoj grupi osvojio je Brazil koji je večeras izgubio od Kameruna rezultatom 0:1.

• Brazilci i Švicarci su na kraju imali po šest bodova, ali Brazil je zauzeo prvo mjesto zbog bolje gol razlike.

Kamerun je treći sa četiri boda, a Srbija zadnja sa bodom. (Foto: Anadolija)

Ključne riječi: , , , ,