Brazil dominirao i rutinski pobijedio Srbiju

Brazil je večeras u utakmici prvog kola grupe G Svjetskog prvenstva u fudbalu pobijedio Srbiju rezultatom 2:0.

Golova nije bilo u prvom poluvremenu, da bi Brazilci u nastavku dva puta pogađali.

• Oba gola postigao je Richarlison. Napadač Tottenham je u 62. minuti zabio za vodstvo Brazila, a u 73. minuti je makazicama matirao nemoćnog Vanju Milinković-Savića za konačnih 2:0.

Selekcija Brazila je u drugom poluvremena pogodila stativu i prečku, a Vanja Milinković-Savić je imao i nekoliko odličnih odbrana.

• Brazilci su na kraju imali 24 udarca, dok je Srbija samo četiri puta pokušala ugroziti gol Alissona. Srbija nijednom nije šutirala u okvir gola.

Brazil i Švicarska nakon prvog kola imaju po tri boda, dok su Kamerun i Srbija bez bodova.

U drugom kolu Srbija će igrati protiv Kameruna, a Brazil sa Švicarskom. (Tuzlanski.ba)