Bosanci obilježili derbi sezone u Turskoj: Višća zabio dva gola, Hadžiahmetović asistirao

Trabzon je u derbiju 25. kola turske Superlige obijedio Konyu sa 2:1, a oba gola postigao je bivši bh. reprezentativac Edin Višća.

Višća je u 13. minuti matirao Ibrahima Šehića za prednost Trabzona, da bi u 67. minuti postigao novi gol i približio svoju momčad tituli šampiona Turske.

Počasni gol za goste zabio je Cikalleshi u 83. minuti nakon asistencije Amira Hadžiahmetovića.

Vezano | Višća pogodio u derbiju sezone u Turskoj, Šehić je bio nemoćan

Edin je igrao do 71. minute za Trabzon, a u posljednje tri utakmice zabio je četiri gola za svoj tim. Podsjetimo, Višća je u Trabzon stigao u zimskom prelaznom roku iz Istanbula i već sada je opravdao epitet velikog pojačanja.

Za Konyu je cijeli meč branio Ibrahim Šehić, a svih 90 minuta na terenu su proveo je i Amir Hadžiahmetović.

Amar Rahmanović je zamijenjen u 83. minut, dok Marin Aničić nije ulazio u igru u Konyi.

Trabzon je nakon ovog trijumfa ubjedljivo prvoplasirani sa 60 bodova, dok je Konya druga sa 48 bodova uz susret manje.