Petak, 19. Aprila 2024.

Borbeni Zmajevi neporaženi protiv favorizirane Nizozemske

BiH i Nizozemska su večeras u Zenici odigrale 0:0 u susretu trećeeg kola grupe 1 UEFA A Lige nacija.

Gosti su očekivano dominirali, ali naša selekcija je u prvom poluvremenu u nekoliko navrata opasno zaprijetila golmanu Cillessenu.

• Ulaskom Edina Džeke u 60. minuti BiH je stvorila dvije dobre prilike, međutim izostala je realizacija.

Nizozemska je u zadnjih 20-ak minuta napadala, stvarala šanse, ali je sjajan na našem golu bio Ibrahim Šehić, koji je sa nekoliko fantastičnih intervencija sačuvao mrežu svog gola.

• BiH: Šehić, Todorović, Hadžikadunić, Saničanin, Kadušić, Pjanić, Cimirot, Krunić, Tatar, Gojak i Đurić. Priliku u nastavku su dobili Kolašinac, Hadžiahmetović, Džeko, Hodžić i Lončar.

Nizozemska: Cillessen, Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Blind, Wijnaldum, De Roon, Frenkie De Jong, Promes, Malen i Luuk De Jong.

• BiH za tri dana u Wroclavu igra meč četvrtog kola grupe 1 UEFA A Lige nacija protiv Poljske.