Borac potopljen na domaćem terenu: Zrinjski protutnjao kroz Banjaluku

Fudbaleri Zrinjskog su u okviru 5. kola Premijer lige BiH savladali domaći Borac sa 5:1.

Zrinjski predvođen bivšim reprezentativcem BiH Sergejom Jakirovićem nastavlja sa sjajnim partijama, a nakon što su lagano riješili Sarajevo i Želju u red je stao i banjalučki Borac, aktuelni prvak BiH.

Plemići su u vodstvo došli u 29. minuti golom Kamenara. Na 2:0 povisio je Bašić u 35., a blitzkrieg Zrinjskog potvrđuje Tičinović u 40. minuti.

• U drugoj minuti sudijske nadoknade Vranješ vraća svoj tim i postavlja rezultat prvog dijela 1:3.

Zrinjski je nastavio sa agresivnom igrom i to im je urodilo plodom u 56. minuti kada je Bilbija zatresao mrežu svog bivšeg kluba. Konačnih 1:5 postavljeno je u 92. minuti kada je Jovanović zatresao svoju mrežu.

Nakon petog kola Borac je posljednji na tabeli sa samo dva osvojena boda, dok je Zrinjski treći sa deset, tri manje od prvoplasirane Slobode, ali Mostarci imaju i utakmicu manje.