Bod iz Grčkog pakla za siguran nastavak kvalifikacija…

samaras

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine sačuvala je svoju mrežu u Atini i osvojila vrijedan bod protiv Grčke

samarasNi u šestom međusobnom duelu Bosna i Hercegovina nije uspjela savladati Grčku.

Naši reprezentativci odigrali su neriješeno protiv Grka bez golova, pa je susret na “Karaiskakisu” završen rezultatom 0:0.

Bosna i Hercegovina nakon tri kola kvalifikacija ima sedam bodova i nalazi se na prvom mjestu u svojoj grupi.

Pored nekoliko izglednih prilika prilika u toku susreta na obje strane ipak najvažniji period utakmice bio je posljednjih 20-ak minuta, kada je trajala žestoka bitka, ali uspjeli smo doći do zlatnog boda usred Atine.

U 78. minuti fantastični Begović nas je spasio od eventualnog poraza. Salpingidis je izašao sam pred Begovića, ali naš golman je sjajno odbranio.

Mrlja na utakmici je činjenica da se tribinama stadiona Karaiskakis, u jednom trenutku mogla vidjeti zastava na kojoj je stajalo “Sa verom u Boga, Kralja i otadžbinu”, protkanu sa četničkim simbolima iz II svjetskog rata, odnosno – amblemima vojske Draže Mihajlovića.

Grčka: 12-Orestis Karnezis, 15-Vassilis Torosidis, 8-Stelios Malezas (10-Giorgos Karagounis 67), 19-Sokratis Papastathopoulos, 4-Nikos Spyropoulos; 2-Giannis Maniatis (9-Kostas Mitroglou 80), 6-Alexandros Tziolis, 21-Kostas Katsouranis, 22-Kostas Fortounis; 17-Fanis Gekas (14-Dimitris Salpingidis 57), 7-Georgios Samaras

BiH: 1-Asmir Begović, 13-Mensur Mujdža, 19-Ognjen Vranješ, 4-Emir Spahić, 16-Senad Lulić (17-Senijad Ibričić 75); 18-Haris Medunjanin (7-Miroslav Stevanović 75), 14-Adnan Zahirović, 10-Zvjezdan Misimović, 15-Sejad Salihović; 11-Edin Džeko, 9-Vedad Ibišević

Sudija: Antonio Damato (Italija)