Blato pravilo veliki problem: Sulejman Krpić u posljednjim trenucima donio 3 boda Tuzla Cityju

Danas su se u okviru 18. kola Premijer lige sastale ekipe Rudara iz Prijedora i Tuzla Cityja, a na meča rezultat je glasio 0:1. Čovjek odluke bio je Sulejman Krpić u sudijskoj nadoknadi.

Po izuzetno teškom terenu na Gradskom stadionu u Prijedoru nije bilo nekih ozbiljnih prilika.

Igrao se 47. minut kada se u šansi našao Sulejman Krpić, ali Nemanja Šćekić brani. Domaći su uzvratili šansom Kulenovića, međutim sigurno je intervenisao Bakir Brajlović.

Najbolju priliku za gol gosti imaju u 87. minuti. Džafić je šutirao sa distance, a Nemanja Šćekić se protegnuo koliko je mogao i izbacio loptu u korner.

Rudar je opet uzvratio u 89. minuti. Predrag Zekanović je centrirao sa lijeve strane, a Bakir Brajlović izlijeće i boksuje tu loptu i skida je sa glave napadaču Rudara.

U posljednjim trenucima meča ipak pritisak je urodio plodom. Adnan Džafić asistira, a Sulejman Krpić pogađa za veliku pobjedu Tuzla Cityja.

Nakon ovog meča ekipa Rudara nalazi se na 10 mjestu sa 15 osvojenih bodova, dok se ekipa Tuzla Cityja nalazi na drugom mjestu iza ekipe Zrinjskog, sa 35 osvojenih bodova.