Petak, 29. Marta 2024.

Bilbija koban i za Sarajevo, Zrinjski na plus šest

Nogometaši Zrinjskog svladali su Sarajevo na svom terenu rezultatom 1:0 u derbiju 14. kola Premijer lige BiH.

U prvih tridesetak minuta utakmice igralo se uglavnom na polovici gostiju. Zrinjski u tom razdoblju nije uspio realizirati nekoliko poluprilika i baš u trenucima kada je pritisak domaćih malo popustio pao je prvi gol.

Strijelac je u 40. minuti bio Nemanja Bilbija, koji je pogodio iz slobodnog udarca s 20 metara. Bio je to Bilbijin 76. pogodak u dresu s lentom čime je postao najbolji strijelac u historiji Zrinjskog.

I u nastavku domaći su bili rastrčaniji i opasniji. Sarajevo nikako nije uspijevalo povezati svoje redove i do kraja utakmice gostujući nogometaši nisu uspjeli ugroziti Soldina vrata. Bila je to četvrta uzastopna prvenstva pobjeda Zrinjskog i četvrta uzastopna u kojoj je Bilbija bio strijelac.

S tri nova boda Zrinjski se učvrstio na vrhu ljestvice s 33 boda, 6 više od drugog Tuzla Cityja koji u nedjelju u Tuzli dočekuje Borac.