Četvrtak, 18. Aprila 2024.

BiH savladala Crnu Goru! Zmajevi izborili baraž za EURO i izborili promociju u A diviziju Lige nacija

Selekcije BiH i Crne Gore u Zenici odigrali su utakmicu petog kola grupe 3 UEFA B Lige Nacija. Zmajevi su slavili minimalnu pobjedu rezultatom 1:0, dovoljnu nova tri boda i prvo mjesto u grupi.

U 31. minuti Demirović je zabio gol, ali je glavni sudija nakon konsultacija sa VAR sobom dosudio ofsajd poziciju. U 45. minuti Demirović je ponovo pogodio, ovaj put nakon asistencije Džeke! BiH na poluvremenu je vodila rezultatom 1:0.

U nastavku susreta izabranici Ivayla Peteva su držali konce igre te zasluženo uspjeli slaviti minimalnim ali izuzetno vrijednim rezultatom 1:0.

BiH je kao prva na tabeli izborila promociju u Ligu A, ali o baraž za EURO te drugi šešir uoči žrijebanja kvalifikacionih grupa za EURO. (Tuzlanski.ba)