Utorak, 23. Aprila 2024.

Bešić i Gojak loše prošli u Beogradu, Gazibegović isključen protiv Lazija

Crvena zvezda došla je do prve pobjede u grupi H Evropske lige.

Prvak Srbije je u Beogradu slavio protiv Ferencvaroša ubjedljivo 4:1, a mađarski predstavnik je uknjižio prvi poraz.

Crvena zvezda je ogromnu prednost stekla u prvom poluvremenu kada su pogađali Kanga u 27. i Mitrović u 35. minuti.

Na 3:0 je povisio Katai u 50., a Kanga je u 60. minuti postigao eurogol za 4:0.

Poraz Ferencvaroša ublažio je Zachariassen u 71. minuti.

Muhamed Bešić igrao je do 57. minute, a Amer Gojak priliku za igru dobio je u 67. minuti. Eldara Ćivića nije bilo u konkurenciji zbog crvenog kartona u prvom kolu, a za meč nije konkurisao ni Adnan Kovačević.

U drugom meču grupe Monaco je savladao Trabzonspor sa 3:1.

Reprezentativac BiH Jusuf Gazibegović isključen je u 82. minuti duela Sturm – Lazio u sklopu grupe F, koji je okončana bez pogodaka.

Gazibegović je zaradio dva žuta kartona. Prvi u 35., a drugi u 82. minuti.

Vrijedi istaknuti da je Lazio u 80. minuti pogodio mrežu Sturma, ali je pogodak Immobilea poništen zbog ofsajda nakon intervencije iz VAR sobe.