Belgijanci kaznili promašaje Kanade i pobjedom otvorili Mundijal

Reprezentacija Belgije je u utakmici prvog kola grupe F Svjetskog prvenstva u fudbalu savladala Kanadu rezultatom 1:0.

Kanađani su u 11. minuti mogli doći u prednost.

Glavni sudija je nakon intervencije VAR-a dosudio penal za Kanadu, ali Courtois je odbranio udarac Daviesa sa bijele tačke.

Kazna za neiskorišteni jedanaesterac uslijedila je u 44. minuti kada Batshuayi postiže gol i ispostaviće se donosi trijumf Belgiji.

Kanada je u nastavku imala nekoliko dobrih prilika, ali promjene rezultata nije bilo.

Inače, Kanada je imala 21 pokušaj prema golu, dok su Belgijanci zaprijetili samo u osam navrata.

Belgija je nakon prvog kola lider u grupi sa tri boda, Maroko i Hrvatska imaju po bod, a Kanada je bez bodova.

Selekcija Belgije u narednom kolu igra protiv Maroka, dok će Hrvatska protiv Kanade pokušati doći do prvog trijumfa na šampionatu u Kataru.